Jdi na obsah Jdi na menu
 

Epilog: Letní dny

14. 9. 2008

Byl teplý, krásný červnový den a pražskou Stromovkou kráčel dívka v modrých květovaných šatech. Usmívala se a vyzařoval z ní život.

Došla až k místu, kde se cestička přibližovala ke staré zdi, opatrně se rozhlédla a pak se protáhla mezi růžovými keři. Za nimi, na zdi, seděl mladík v džínech a bílé košili, na uších měl sluchátka a patami kopal do zdi v rytmu svižné rockové písničky.

"Tak jak?" volal hned, sotva ji uviděl, a rychle si sundával špunty z uší.

"V pohodě," zazubila se Lucka. Smetla pár ploštic ze zdi a vyhoupla se na ni. "Jsem oficiálně v druhém ročníku."

"Šikovná holka," usmál se Lóinn.

"Hm...dostanu odměnu?"

 

O chviličku později se, sotva pár metrů od nich, vyplížila z křoví Dřínka. Ani jeden ze Strážců si jí nevšiml. Měli docela jiné věci na práci.

"Lidi," zavrtěla Dřínka pobaveně hlavou a vydala se směr obchodní dům. Pořád ještě kulhala, a bude už navždy – ten pád na kamenného anděla ji pěkně zřídil. Celkem jí to ale nevadilo.

"Nakonec," pomyslela si, když se před ní objevil křiklavý červenomodrý nápis TESCO, "ať je svět jakkoliv zlý a špatný, vždycky se v něm najde čokoládová sušenka."

 

K-O-N-E-C

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tak tedy...chí.

(Ada, 19. 9. 2008 15:13)

Lemur chtěl opravdu, ale opravdu napsat nějaký ten smysluplný komentář, leč se zcela přiblble zasnil a do posledního písmenka ho zapomněl. Jediné, co tuto skutečnost jakž-takž omlouvá, je fakt, že vstával v půl čtvrté ráno...
Tak krátce: Líbí, líbí a ještě jednou líbí a větu o sušence si připíšu na první stránku diáře. Je dokonalá. Děkujík.

ale nééé!

(eru, 14. 9. 2008 20:37)

rozplizlé to není a přeslazené taky ne. je to tak akorát sladké, aby to chutnalo. :o) (já vím, ty sis právě teď představila, kolik cukru si dávám do čaje a obracíš oči v sloup. tak si je nevykruť. :oP)

čekala jsem něco vznešeného...

(Icce, 14. 9. 2008 18:50)

...a už jsem se bála, že to tak dopadne...každopádně, má luno, gratuluji, je to ta nejhezčí oslava polomáčených sušenek ever:)..akorát moc dlouhá a sušenka se objevuje až na konci, ale co:)

// přeloženo do češtiny: lííbííí a moc!

to Eru

(Wee-wees, 14. 9. 2008 16:06)

...rozplizlých přeslazených happyendů, jen to řekni! :o)))

Jinak samozřejmě moc děkuji. :o)

bravo!

(eru, momentálně křenící se, 14. 9. 2008 16:01)

dočteno pěkně znovu od prologu až do konce. tleskám a zubím se, poněvadž jsem moc nedoufala, že uspokojíš nás, milovníky těch mírně senti--.. totiž, těch nejlepších konců. díky! :o))

ps: kéž bych u čtení mohla šustit papírem a ne se hrbit u monitoru. :o)