Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dárek první - Pseudonym

24. 12. 2008

"Ahoj, pojď dál!" Hermiona vypadala poněkud uštvaně. "Zabav se prosím tě, chvíli, musím uspat malou. Čaj je uvařený a sušenky jsou v plechovce na polici."

Harry odložil tašku s vánočními dárky na židli a natáhl se pro zázvorového mločka. Oči mu sklouzly na stůl a tlustou hromadu knih, která ho pokrývala v souvislé vrstvě.

"Výchova dítěte v kouzelnické rodině", "Od dupaček k hůlce", "První kletba", a další tituly, které mu napovídaly, že Hermiona využila devíti měsíců těhotenství k vyplenění všech místních knihoven. Harry se ušklíbl a už se chtěl od stolu odvrátit, když si něčeho všiml. Sáhl po knížce s důvěrně známým znakem na obalu.

"Bajky Barda Beedleho. Z původních run přeložila Hermiona Grangerová."

 

"Tak už jsem tady. Přísahám, že příště na ni použiju silencio, jestli zase začne takhle řvát," Hermiona si prohrábla zpocené vlasy a složila se na židli.

"Nevěděl jsem, že překládáš," podotkl Harry tiše.

"No, to víš...to tak nějak samo," Hermiona zrudla, "víš, po tom, co jsme s tou knížkou prožili, říkala jsem si, že bych chtěla, aby si ji moje děti mohly jednou přečíst...a nemusely kvůli tomu studovat runy. A mluvila jsem s jedním nakladatelem, a..." koktala omluvně.

"Hermiono, mě to přece nevadí. Je to skvělej nápad," Natáhl se a chytil ji za ruku, "vážně."

Úlevně se usmála. "To jsem ráda. Napadlo mě, že bych to mohla vydat i v mudlovském světě. Možná by si děti rád odpočaly od těch věčných Karkulek a Popelek."

"Já ti nevím," zamračil se Harry, "myslíš, že by jim to dávalo nějaký smysl?"

"No, říkala jsem si, že...mohla bych předtím napsat i něco o nás. Teda...hlavně o tobě. Nevím, jestli bych svedla něco pořádného, ale lepší než ta slátanina od Holoubkové by to bylo určitě."

"Páni, takže z Hermiony Grangerové – právničky bude Hermiona Grangerová – slavná spisovatelka? Nevím, jestli se to ministerstvu bude líbit," šklebil se Harry, napůl pobaveně, napůl v rozpacích.

"No, nepodepsala bych to samozřejmě Hermiona Grangerová," zavrtěla Hermiona hlavou, "myslela jsem, že bych použila svoje druhé jméno...Jane...ne, možná spíš Joanne. A rodné příjmení své mámy...Rowlingová. Joanne Rowlingová...co myslíš, zní to dobře?"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Říkám šuš, sai

(Icce, 26. 12. 2008 23:13)

Povedené, s námětem, průběhem, pointou...leč...booože, proč zrovna Hermi na mateřské? Nemohlo to být třeba Hermi při objevných výpravách v dalekém Egyptě, Hermi vs. Temná věž, Hermi a ničení světa...prostě cokoliv?:))

jůů! :)

(eru, 25. 12. 2008 13:24)

to je boží, děkuji za krásný dárek. :)

Óóóch...

(Efka, 24. 12. 2008 11:08)

... není sice pro mě, ale je úžasná :-) Jde mi z ní mráz po zádech :-)