Jdi na obsah Jdi na menu
 

Veliké loučení

30. 12. 2009

Amadeo vzdychl. Pak se nadechl a vzdychl ještě jednou. A do třetice – opravdu procítěně.

"Prosím tě, neprožívej to tak," zvedla Alice oči od své knížky a kafe s citronem*, "děláš, jako bys pohřbíval nejlepšího přítele."

"A ne snad? Víš, co všechno jsem s ním prožil?" bránil se Amadeo.

"Až příliš mnoho, řekla bych," zívla Alice a otočila stránku. "A víš, že jsi svatosvatě slíbil Bethany, že se ho zbavíš. Konkrétně mám dojem, že tam padla nějaká silná slova o stříbrném prášku, který ti přisype do gumba, jestli tě s ním ještě jednou uvidí," podotkla sžíravě a vrátila se ke knize.

Amadeo si znovu povzdechl. Ze stropu se se znechuceným mlasknutím odlepil kousek omítky.

"No tak do toho, brácho. Koupím ti jeden dopravní incident, za statečnost." John křepce seběhl ze schodů z patra. Alice se ušklíbla.

"Co to vůbec čteš, Alice? Nevystrčila jsi od toho nos už dva dny," zajímal se John a nakoukl jí přes rameno. "Dorůstající měsíc?"

"Čtrnáctý díl ságy Stmívání," pípla Alice a začervenala se, "dcera Belly a Edwarda zrovna utekla s..."

"... se strašidýlkem Emílkem, ne?" zavrčel John. "Protože to je jediná fantastická postava, která se tam ještě neobjevila."

Protočil oči tak, že to popíralo pravidla anatomie a obrátil se zpět k Amadeovi:" Tak dělej, vyhoď tu věc a jdeme se napít."

Amadeo vzdychl naposledy a nejrozervaněji.

"Ale dělám to jenom kvůli vám, abyste věděli," pronesl vyčítavě a konečně zahodil vytahané, umrněné černé tričko s nápisem Miluju Anne do koše.
*Tuhle kombinaci nezkoušejte, pokud si nepřejete zemřít a nebo se zbavit bolesti hlavy - silný černý kafe s citronem bolest odstraní. Někdy i s hlavou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

O_o

(Kleio, 4. 1. 2010 16:18)

Čtrnáctý díl Twighlight? To je zlej sen. XD XD XD
Ale ta povídka je žůžová, doslova k sežrání.
A kam že ho vyhodil? Že bych si ho šla vyhrábnout? :D

:o))))

(Ada, 31. 12. 2009 11:44)

Ty! Týýýý! Co mi to děláš? XD
Ehm, tak děkuju.:o)